statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

noclegi w Alghero prawie wyprzedane

Do Alghero już w pod koniec XIX wieku zjeżdżała na wakacje burżuazja z Sassari. Szczególnie po otwarciu linii kolejowej w 1889 roku, całe rodziny z koszami wiktuałów pakowały się do wąskotorówki i jechały "al mare" (nad morze). Po II wojnie dołączyli do nich turyści angielscy, którymi w większości były rodziny pilotów RAF-u. Ci ostatni byli tymi samymi, którzy w 1943 Alghero bombardowali; przy tej okazji nie sposób było nie zauważyć piękna okolic, piaszczystych plaż oraz czystego, turskusowego morza. 

alghero

Sława Alghero nie gaśnie. Łatwo dostępne plaże, również w samym mieście, odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla inwalidów, szeroka oferta restauracyjna i hotelowa, bogate życie nocne w barach, pubach oraz dyskotekach, ciekawa przyroda, interesująca historia, zabytki archeologiczne, liczne szlaki trekkingowe, ścieżki rowerowe, możliwości pasjonującej wspinaczki, żeglarstwa czy nurkowania tworzą z tego miasta doskonałe miejsce wypoczynku dla różnorakiej publiczności.

porto conte

Nie ma się więc co dziwić, że miejsca noclegowe idą jak ciepłe bułeczki. Na portalu Hundredrooms zarezerwowano na sierpień już 80% miejsc. 

Jeśli więc nie znajdziecie Państwo noclegów na profesjonalnych portalach, zapraszam do mnie na bloga. Może jeszcze coś się uda zarezerwować.

Przypominam, że w okresie 17 06 - 16 09 do Alghero z Katowic lata Wizzair . Wylot z Katowic o 16 05, wylot z Alghero o 19 00. 

Piszcie na: polonia-sardynia@gazeta.pl 

czwartek, 27 kwietnia 2017, polonia-sardynia
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: