statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Trzy najpiękniejsze plaże włoskie

Według amerykańskiego kanału telewizyjnego Travel Channel trzy najpiękiejsze plaże włoskie znajdują się na Sardynii. Nie mogę się nie zgodzić. I to nie tylko z powodu patriotyzmu lokalnego. Cala Luna, Cala Coticcio i Cala Goloritzè to obektywine prawdziwe perły. Autorzy reklamy przesadzili jednak określając te plaże jako "prywatne". Prywatne to one były ze czterdzieści, może jeszcze trzydzieści lat temu. I są (trochę) nadal w miesiącach zimowych. W lipcu oraz sierpniu nie unikniecie tłumów, co niestety odbiera im wyjątkowość, lecz nie urok.

Oto one:

Cala Luna czyli "księżycowa":

cala luna 

Cala Coticcio (nazywana też Thaiti):

cala coticcio

Cala Goloritzè:

Cala Goloritze

Plaże pierwsza i trzecia znajdują się na wschodnim wybrzeżu. Można do nich dotrzeć wykupując gotową wycieczkę, wynajmując ponton (nie trzeba mieć patentu żeglarskiego) lub pieszo po trekkingu przez śródziemnomorską makię. Do Cala Luna szlak zaczyna się z Cala Fuili, tuż za miejscowością Cala Gonone, zaś do Cala Goloritze schodzi się z płaskowyżu Golgo, na który się wjeżdża z miejscowości Baunei. Do plaży Coticcio dotrzecie zaś po trekkingu (ok. 1,5h) na wyspie Caprera (archipelag La Maddalena, Sardynia północno-wschodnia). 

Jeśli chcecie zaś znać mój prywatny wybór, zajrzyjcie pod ten link

I jeszcze mi się przypomniało, być może niezbyt na temat...

ps. Tym razem, z powodu pośpiechu, zdjęcia ściągnięte z web'a. 

niedziela, 29 stycznia 2017, polonia-sardynia
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/08/21 10:52:52
Pięknie mało ludzi
i dziękuje za odwiedziny.