statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Powódź na Sardynii 2

Oto, co znalazłam na stronie prognozy pogody. Twierdzą, że Cleopatra to nie huragan, lecz cyklon. Czyzbyśmy byli świadkami rodzenia się cyklonu śródziemnomorskiego?

cyklon

A oto przepaść w drodze przy Monte Pino:

monte pino

wtorek, 19 listopada 2013, polonia-sardynia
Tagi: Olbia
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Nika, *.warszawa.vectranet.pl
2013/11/19 21:35:00
Pierwszy raz współczuję mieszkańcom, bo do tej pory tylko zazdrościłam. Straszne. Najgorsze, że dotyczy to regionów które odwiedzam. Pani Renato, a Golfo Aranci jest tez zniszczone? A San Teodoro? Moze zna Pani strony gdzie można obejrzec zdjęcia?
-
2013/11/19 22:14:08
Niko,
z Golfo Aranci mam wieści z pierwszej ręki i nic się tam strasznego czy poważnego nie stało. Co do San Teodoro, to nie wiem, ale ani w gazetach ani lokalnych wiadomościach nic nie było, więc najprawdopodobniej całe.
Goryczy wszystkiemu przydaje fakt, że niedawno niektórzy burmistrzowe dotkniętych powodzią miejscowości kłócili sie z geologami, którzy ich daniem przesadzili z szerokoscią przeciwpowodziowych pasów ochronnych (czy jak to się nazywa...). "Da noi non piove mai." ("U nas przeceż nigdy nie pada.")