statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Sardynia w kwietniu - relacja z podróży

Ze dwa miesiące temu poznałam wirtualnie pewną sympatyczną rodzinkę, która wybierając się w podróż na Sardynię zapytała mnie o kilka rad. Po wakacjach odezwali się znowu opisując swe wrażenia. Zwiedzili Alghero, Stintino, Costę Smeralda, Orgosolo, półwysep Sinis, Bosę oraz wąwóz Gorropu.

Największe wrażenie wywarły na nich Orgosolo - miejscowość znana z murales i bandytów, półwysep Sinis, o którym napisali: "bajkowe krajobrazy", plaża La Pelosa, wąwóz Gorropu oraz "te niesamowite wijace się wzdłuż wybrzeża i gór drogi panoramiczne zapierające dech w piersiach."

Spali na kempingach. Zapłacili od 21 do 33 euro za noc, za trzy osoby. (Najdroższy - Cala Gonone).

Słowem mieli "fajne wakacje", co niezwykle mnie cieszy! :)

Jeśli macie ochotę zapoznać się z dokładną relacją z podróży to zajrzyjcie na blog pana Macieja. O Sardynii pisze "wyspa, która zaskakuje różnorodnością". I ma jak najbardziej rację! Właśnie z tego powodu Sardynia bywa nazywana "kontynentem w miniaturze". Jesli zaś spodobały się wam fotografie pani Agaty, to więcej (w bardzo przekonującym zestawieniu) można zaleźć w albumie na Google+.

A tak poza tym, to jeśli ktokolwiek z Was chciałby się podzielić wrażeniami z podróży po Sardynii, to bardzo chętnie udzielę gościnności na moim blogu. Proszę pisać na: polonia-sardynia@gazeta.pl

 
środa, 12 czerwca 2013, polonia-sardynia
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: mamma, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/07/24 22:18:20
Dzień dobry,
za parę dni wybieramy się rodzinnie na Sardynię i mam w związku z tym dwa pytania:
1. nie znalazłam nigdzie wiadomości kiedy otwarty jest kościół na San Givanni Sinis, a bardzo chcielibyśmy go zobaczyć, a może są tam msze?
2. Szukamy miejsca na odczucie gór sardyńskich. Myślałam o wąwozie Gorropu, albo o Bruncu Spina. Boimy się tylko jak będzie się nam chodziło w upale (jedziemy w sierpniu). Czy macie jakieś propozycje?
-
2013/07/25 13:24:18
Witam,
proszę oto link z informacjami dotyczącymi koscioła San Giovanni di Sinis: costadelsinis.it/Torre-spagnola-e-chiesa-di-San-Giovanni/index.aspx?m=89&f=2&idv=8&id=78 Mam nadzieję, że ciągle aktualne...
Co do Su Gorropu albo Bruncu Spina latem, to można spróbować, chociaż będzie ciężko. Upały dają się we znaki nawet w górach. Na Bruncu Spina powinno być chłodniej ze względu na wysokość. Jeśli jesteście zaprawieni w górskich wędrówkach, to można się pokusić. :)
Innym rozwiązaniem mogłaby być zroganizowana wycieczka do villagio Tiscali (osada nuorska w górach) - wtedy większość trasy przejeżdża się jeepami i tylko ostatni odcinek podchodzi pieszo.
-
Gość: marcel, *.dynamic.chello.pl
2016/02/27 10:20:26
Sardynia jest piękna. Bywam tam czasem, a przyjaciólka ma dom niedaleko Bosa, w pobliżu Modolo i Madomagas.........jeśli tylko możecie to warto