statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Sardyńskie muzea i zabytki za darmo

W maju, jak już stało się tradycją, na Sardynii zabytki i muzea w weekendy można zwiedzać za darmo. W tym roku akcja "Monumenti Aperti" ("Otwarte Zabytki") zaczęła się w zeszły weekend 4-5 maja, a zakończy 1-2 czerwca.

 plakat monumenti aperti

W pierwszą sobotę i niedzielę można było zwiedzać gratis Sassari. W dniach 11-12 maja kolej na Cagliari. Wspólnym mianownikiem dostępnych w tym roku do zwiedzania zabytków jest, iż wszystkie pięćdziesiąt osiem, bowiem tyle można będzie zobaczyć, zostało zbombardowanych podczas nalotów w 1943 roku. Nie mniej jednak otwarte będą również te ocalałe podczas bombardowań, takie jak choćby wieże Elefante i San Pancrazio, Villa Devoto, Dom Masonerii Grande Oriente d’Italia i muzeum “Stefano Cardu”.  Godziny otwarcia: sobota  9 00 - 13 00 oraz 16 00 - 20 00, niedziela 9 00 - 20 00. W ten sam weekend w akcji weźmie udział Villanovafranca.

18-19 maja "Monumenti Aperti" odbęda się w Alghero, Cabras, Carbonia, Fluminimaggiore i Sadali.

25-26 maja przyjdzie kolej na Arbus, Buggeru, San Giovanni Suergiu, Santa Giusta, Serdiana, Sestu oraz Siddi.

W ostatni weekend swoje podwoje otworzą zabytki w Bosa, Dolianova, Gonnesa, Iglesias, Olbia, Porto Torres, Quartucciu, Settimo San Pietro.

Dla zainteresowanych link do oficjalnej strony, na której można znaleźć bardziej szczegółowe informacje.

zdjęcie: www.exploresardinia.it 

środa, 08 maja 2013, polonia-sardynia
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: