statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Wydarzenia kulturalne pod koniec sierpnia

Po pierwsze autorka bloga chciałaby przeprosić tych, którzy być może pojawiali się tutaj z zamiarem przeczytania jakiegoś nowego artykułu i odchodzili z kwitkiem. No cóż, drodzy Państwo, jak wakacje, to wakacje. Blog też odpoczywał, zwłaszcza w sierpniu, w wakacyjnych miesiącu wszystkich Włochów.

Szczególne przeprosiny dla pani Lucyny, która pod koniec lipca pytała o pożary w okolicach Olbii, a sklerotyczna autorka dopiero teraz zauważyła komentarz!

***

Ten wpis dedykuję z kolei Panu, który pytał o wydarzenia kulturalne pod koniec sierpnia w okolicach Olbii oraz Chia. Co nieco udało mi się wyszperać....

W Cagliari w Thotel (tutaj mapka) trwa do 27go września wystawa sardyńskich technik rzemieśliczych. Podobno warta zobaczenia. Tkactwo, ceramika, złotnictwo, produkcja noży, haft, korek. Czynna od 9 do 21.

29 sierpnia na zamku w Cagliari Luci a Castello - smaki, sztuka i dawne profesje. Od 21 do 24.

30-go sierpnia, coś dla shopoholików. W Cagliari sklepy będą otwarte do północy. Oprócz brzęku monet po ulicach nieść się będzie muzyka i zapach dobrego jadła.

Od 4 do 9 września, ciągle w Cagliari, European Jazz Expo 2012. Ponad 50 różnych koncertów w różnych częściach (placach) miasta.

1-go i 2-go września w kosciółku San Giovanni w Olbii odbędzie się coroczny odpust. Rozpoczyna się w sobotę, po południu (1 września) wspólnym odspiewaniem nieszporów, po czym wszyscy są zaproszeni do jedzenia i picia (mięso owcze i wino) i do ludowych tańców.

W tę samą sobote i niedzielę podobna uroczystość w kościółku Santa Lucia w Olbii. W sobotę wieczorem nieszpory oraz kolacja z flaczkami i winem przy muzyce, a następnego dnia po mszy świętej w okolicach południa "pranzo" czyli obiad z ośmiornic i ryb. Wieczorem tańce, śpiewy i poezja. Do kościółka Santa Lucia dojeżdża autobus miejski nr 6.

Festa di Redentore w Nuoro, 26 sierpnia - przemarsz grup folklorystycznych od godziny 18tej.

A najlepiej zapytać już na miejscu w infrmacji turystycznej, bo często zdarza się, że mniejsze, acz równie interesujące wydarzenia, ogłaszane są niemal z dnia na dzień.

czwartek, 23 sierpnia 2012, polonia-sardynia
Tagi: Olbia Cagliari
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: