statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Turanor PlanetSolar

Jesli ktoś z Państwa jest akurat w Cagliari, to niech koniecznie pospieszy do portu. Tam znajdzie coś, co wprawi go w zachwyt, oszołomienie lub przynajmniej nieufność co do stanu własnych zmysłów. Proszę się nie martwić: to nie Gwiezdne Wojny, to Turanor PlanetSolar, największy statek świata poruszany energią słoneczną.

turanor Planet Solar

4go maja, Turanor dokonał niebywałego wyczynu - opłynął świat dokoła zużywając do poruszania się wyłącznie energię słoneczną. 537 metrów kwadratowych paneli słonecznych o mocy 93 kW zasila dwa silniki elektryczne. Statek w swym życiu przepłynął już 60tys, kilometrów. Osiąga prędkość 14 węzłów (26km/h). Wymaga czterech członków załogi. Wnętrze długiego na 31 metrów statku zdolne jest pomieścic 200 osób.* Został zbudowany przez Knierim Yachtbau w Kiel, w Niemczech. Kosztował 12,5 miliona euro.

We wtorek, 24 lipca kapitan Turanor Eric Dumont podejmie na pokładzie Cagliarskie władze miejskie i portowe.

* Chyba upchanych jak sardynki! (uwaga autorki)

źródło: wikipedia, www.radiopress.it (również zdjęcia)

niedziela, 22 lipca 2012, polonia-sardynia
Tagi: Cagliari
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/07/24 16:48:02
Och jaka szkoda ze nie trafiłam na ten blog wcześniej. Wlaśnie wrociłam z tygodniowego urlopu na Sardynii i jestem ZAUROCZONA !! Tym samym, myślę że na pewno jeszcze wrócę na tę cudowną wyspę..a tym czasem będę śledzic tego bloga!

Pozdrawiam
-
Gość: Renata, *.clienti.tiscali.it
2012/07/24 19:04:06
Cieszę się, że wyspa się podobała. :) I bardzo mi miło gościć nową czytelniczkę.