statystyka Artykuły Najlepsze Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Jazz na Sardynii

Sardynia jest znanym celem podróży miłośników muzyki - zarówno tradycyjnej, tzw. folkowej, jak i jazz'u. Dwa największe sardyńskie festiwale jazz'owe obchodzą w tym roku 25-lecie istnienia.

Pierwszy z nich to "Time In Jazz" w Berchidda wymyślony i zapoczątkowany przez urodzonego w tej miejscowości trębacza jazz'owego - o dziś światowej sławie - Paolo Fresu. Drugi to "CalaGonone Jazz Festival", który odbywa się na wschodzie wyspy, w Cala Gonone i okolicach.

Time in Jazz w tym roku trwać będzie od 9-16 sierpnia w Berchidda po hasłem "FUOCO" (ogień) (można się tam dostać pociągiem z Sassari lub Olbii; ze stacji do miejscowości jest ok. 2km piechotą; spać można na kempingu przy wjeździe do miasteczka) oraz w dniach 17-18 sierpnia w Sassari. Wśród gości Bill Frisell, amerykański gitarzysta jazz'owy. Oprócz koncertów w różnych okolicznościach przyrody (na głównym placu, w lesie, nad jeziorem itd. niekiedy o oszołamiających porach - około piątej rano przy wschodzie słońca) odbywają sie też wystawy fotograficzne i rzeźbiarskie oraz degustacja win; Berchidda jest znanym producentem win i znajduje się tam znane muzeum wina. Tutaj strona internetowa festiwalu.

CalaGonone Jazz Festival odbędzie sie w dniach 22-29 lipca. Również przy tej okazji będzie można się raczyć winami, zwłaszcza czerwonym Cannonau: w Villa Muscas w Cagliari  22, 23 e 24 lipca oraz 1, 2, 3 sierpnia, w winiarniach w Oliena, Mamoiada i Dorgali. Między popijaniem czas na muzykę  (26-19 lipca) z Wilki finał w sobotę 4 sierpnia w Teatro Comunale w Calagonone, tradycyjnie Gavino Murgia, saksofonista z Nuoro ze swoim kwartetem. Tutaj dokadny program festiwalu.

zdjęcia: www.staytunedlive.com, www.society.it, www.sardegnacultura.it, www.intermezzonuoro.it

sobota, 21 lipca 2012, polonia-sardynia
Zapytania dotyczące wakacji/pobytu na Sardynii, wycieczek lub wynajmu mieszkań proszę kierować na: polonia-sardynia@gazeta.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: